6 stratégií ako prečítať viac kníh

02.02.2021

Chceli by ste vedieť, ako čítať viac v roku 2021? Zaujímavé. Vedeli ste, že sme už takmer rok v globálnej pandémii? Možno by ste si mali trochu oddýchnuť.

Uvoľnite sa. Čítajte, keď sa vám to páči, a prestaňte sa cítiť sa zle, keď nestíhate čítať. Svet horí a vy sa nemusíte stresovať tým, že sa budete snažiť robiť niečo viac.

Máte online meeting, variť obed a behať na páse. A potom musíte vyprať bielizeň a dopísať mail, ktorý ste celý deň odkladali. Ako si teda máte nájsť čas na čítanie len tak pre zábavu?

Tu je 6 tipov ako si urobiť čas na čítanie

1. Určte si miesto na čítanie pre prácu a voľný čas

Ak už trávite veľa času čítaním do práce alebo do školy, možno sa vám bude ťažko hľadať spôsob, ako získať voľný čas na čítanie. Rozhodne som mala problém nájsť túto rovnováhu na vysokej škole a neskôr v práci.

Označenie miesta na čítanie do práce a miesta na čítanie vo voľnom čase mi pomáha udržiavať zdravšiu rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom, a zaisťuje mi čas na skutočné čítanie pre zábavu.

Pre mňa je pracovné čítanie vždy za mojím stolom a zábavné čítanie vždy v posteli.

2. Audioknihy sa tiež počítajú

Počúvaním kníh absolútne nepodvádzate, bodka. Ak patríte k multitaskerom, ktorí dokážu dobre stráviť zvukové informácie, audioknihy sú skvelým spôsobom, ako maximalizovať každú minútu svojho dňa. Iste, pravdepodobne nebudete môcť počúvať audioknihu počas obchodnej schôdzky, ale inokedy neváhajte, a nasaďte si na uši slúchadlá.

3. Obmedzte čas na obrazovke

Skutočne som nezaregistrovala, koľko času som trávila na mobile, kým iOS nevyšiel s funkciou sledovania času. Výsledok? Pozerala som do telefónu priemerne 2 hodiny denne. Fíha. Takže som sa obrátila na aplikácie ako Flora a Forest, aby mi pomohli vyhnúť sa mojej malej krabičke. Akonáhle nastavíte časovač, na obrazovke vám vyrastie malý kvet alebo stromček. Ak však použijete telefón, kvetina alebo strom zomrie. Ak čítate v telefóne alebo jednoducho nie ste pripravení úplne prerušiť používanie telefónu, môžete nastaviť časové limity pre aplikácie, ktoré vás najviac oberajú o čas.

4. Urobte si čítanie súčasťou svojho rutinného programu

Dobre, ľahšie sa to povie, ako urobí, ale rutina spočíva v tom, že nie každý krok musí byť kolosálny. Napríklad, čítanie som si začlenila do svojej rutiny pred spaním, keď mám telefón zapnutý na režim Nerušiť. Nielen, že mi pomáha znižovať čas na obrazovke, ale dáva mi aj trochu času na čítanie navyše, keď skončím. Základom je držať sa rutiny, aj keď je to len päť minút.

5. Čítajte v krátkych sériách kedykoľvek a kdekoľvek

Prečítajte si niečo počas raňajok a chráňte svoju knihu pred jogurtom. Ak sa stretávate s nejakým priateľom (alebo piatimi), ktorý vždy mešká, prineste si so sebou čítačku. Čítajte v električke alebo keď čakáte na vlak. Môžete pri tom použiť aj svoj smartfón. Keď Dagmar zázračne dorazí na stretnutie včas, stále budete mať prečítanú ďalšiu jednu alebo dve stránky a tieto stránky sa vám nakoniec sčítajú.

6, Robte si prestávky

A áno, to zahŕňa aj prestávky v čítaní. Cez deň máme obmedzený počet hodín a tiež máme obmedzenú energiu. Nie vždy je niekoľkohodinové čítanie do noci v posteli tým najlepším spôsobom, ako čítať viac. Vaše oči otrebujú oddych. Ak na to zabudnete, použite aplikáciu Focus Keeper. Existuje veľa podobných aplikácií, ktoré vám pomôžu udržať si prehľad. Ak svojmu telu doprajete potrebný odpočinok, v konečnom dôsledku sa vám to z dlhodobého hľadiska vráti!

Tagy článku:

Napríklad 'jedálenská stolička' alebo 'dub'